počet produktů
0
cena nákupu
0,00 CZK(0,0 EUR)
měna: CZK | EUR
Kategorie
Počítadlo přístupů
Online: 7
Dnes: 636
Týden: 4430
Celkem: 932580
Počet kliků: 3000253
Kontaktní formulář
Captcha Reload Image

Borušov u Moravské Třebové ičo:64209008 - JSME PLÁTCI DPH - - č.ú. 2300970729/2010

POUŽÍVÁME K VÝROBĚ - OLEJE A MÁSLA V KOSMETICE - VLASTNOSTI

 

                                  

 

ARGANOVÝ OLEJ 

 

Nedráždí citlivou pokožku

 

ÚČINKY NA POKOŽKU, VLASY ČI NEHTY:

 

Silný antioxidační (anti-aging) efekt - vysoký obsah vitamínu E a skvalenu

 

Hloubková hydratace a výživa - sametově hebká pokožka ihned po aplikaci

 

Vyhlazování vrásek - podpora tvorby kolagenu a elastinu v pokožce

 

Navracení přirozené vitality a lesku vlasů – výživa vlasů od kořínků až po konečky

 

Snižování tvorby kožního mazu - až o 70% nižší tvorba kožního mazu již po 14 dnech

 

Brání vzniku třepivých nehtů - poskytuje nehtům a nehtovému lůžku přírodní výživu

 

Léčebné účinky - ekzémy, akné, lupénka, sluneční popáleniny, podráždění a záněty pokožky

 

PRO KOHO JE VHODNÝ?

 

 

Všechny typy pleti - např. i citlivá, problematická, suchá, zralá, snadno se mastící a podobněVšechny typy vlasů - např. i suché, lámavé, s roztřepenými konečky, snadno se mastící a podobně Všechny věkové kategorie - od dětí po seniory

 

Nejvyšší možná kvalita oleje - dodavatele jsme pečlivě vybírali přímo v Maroku

Přímý dovoz - nakupujeme bezprostředně od ženské arganové manufaktury v Maroku

Jsme společensky odpovědnou společností (CSR) - podporujeme marocký sociální a ekonomický rozvoj, zasazujeme se o ochranu přírody

Arganový olej obsažený v produktech byl vyroben výhradně v autentické ženské arganové manufaktuře z centra produkce arganového oleje, města Taroudant. Tato manufaktura, která byla pro tento účel vybrána na základě mimořádně vysoké kvality svých produktů, vyrábí arganový olej pouze z původní odrůdy stromů, které v přírodě volně žijí již po tisíciletí. Takové stromy nebyly nikdy šlechtěny ani geneticky modifikovány.

 
 

Arganový olej 

100% čistý a přírodní arganový olej s antioxidačními a hydratačními účinky

Lisovaný za studena v marocké ženské manufaktuře fungující na principech Fairtrade

BIO kvalita

CHARAKTERISTIKA:

 • Arganový olej ARGANEOL byl v lednu 2014 posuzován Státním zdravotním ústavem v Praze a byl zhodnocen jako bezpečný pro zdraví osob. Výrobek splňuje požadavky na bezpečnost specifikované v Nařízení Evropského Parlamentu a Rady (ES) č.1223/2009, o kosmetických přípravcích.
 • Arganový olej ARGANEOL neobsahuje barviva, konzervační látky, parabeny, produkty živočišné výroby, ropné deriváty, rozpouštědla, silikony. K výrobě arganového oleje ARGANEOL nebyla použita zvířata ani jejich produkty. Výrobek nebyl testován na zvířatech.

 JAK JEJ POUŽÍVAT?

Arganový olej má silné revitalizační, antioxidační a zvláčňující účinky. Při pravidelné aplikaci spolehlivě obnovuje vitalitu pokožky, vlasů i nehtů, a bojuje proti vráskám, ekzémům, akné, suchým a roztřepeným konečkům vlasů a podobně.

Pokožka

Arganovým olejem mohou být ošetřeny všechny typy pleti, nejvýraznější účinky jsou však pozorovatelné po jeho aplikaci na suchou, citlivou, poškozenou, zralou, či snadno se mastící pleť. Je také vynikajícím zklidňujícím a hydratujícím přírodním prostředkem pro péči o choulostivou pokožku malých dětí.

Antioxidační účinky - arganový olej obsahuje velmi vysoké procento vitamínu E - například až dvojnásobně tolik, co olej olivový. Tento vitamín je silným přírodním antioxidantem a dokáže pokožku účinně chránit proti poškození volnými kyslíkovými radikály, které patří mezi hlavní činitele způsobující její stárnutí. Arganový olej, kterému se také říká elixír mládí, je tedy skutečnou prevencí proti stárnutí.

 

 • Hydratační účinky - arganový olej je také ceněn pro své hloubkově hydratační schopnosti. Po nanesení na pokožku ji je schopen na dlouhou dobu chránit před vysušováním, kterému je například během zimního období permanentně vystavována. Ihned po aplikaci arganového oleje se pokožka na dotek stává sametově hebkou.

 

 • Vyhlazování vrásek - arganový olej také v pokožce působí na tvorbu kolagenu a elastinu, čímž je schopen bránit tvorbě vrásek a účinně vyhlazovat i ty již existující.

 

 • Snižování tvorby kožního mazu - je klinicky dokázáno, že arganový olej aplikovaný 2x denně na snadno se mastící pleť je schopen již po dvou týdnech snížit tvorbu kožního mazu až o 70%.

 

 • A další - arganový olej má podle staleté zkušenosti Maročanů také další účinky, které západní medicína teprve zkoumá. Maročtí Berbeři, kteří arganový olej odpradávna používali, odkazují na jeho léčebné účinky při ekzémech, akné, lupénce, popáleninách slunečním zářením, podrážděních a zánětech pokožky, při drobných poraněních a dokonce i bolestech kloubů.  

Vlasy

Vitamín E a vyšší mastné kyseliny obsažené v arganovém oleji vlasy vyživují a usnadňují prokrvení jejich kořínků. Tím arganový olej vlasům při pravidelném používání dodává vitalitu, lesk, a obnovuje a posiluje jejich strukturu. Ačkoliv je možné arganový olej použít na všechny typy vlasů, největší efekt má na vlasy suché, nevitální, lámavé či s roztřepenými konečky. 

 převzato od ARGANEOL ,se souhlasem autora" 

 

 

 

OLIVOVÝ OLEJ

 

- hydratační, pomáhá udržet přirozenou vlhkost pleti

 

 
Extra panenský olivový olej je bohatý na výživu a má antioxidační vlastnosti, má také ochranné a regenerační vlastnosti,  co z něho dělá 
vynikající produkt pro pokožku.
Olejová kyselina tvoří více než dvě třetiny z celkového obsahu olivového oleje; tyto mastné kyseliny přispívají k zachování hydratace pokožky a podporují udržování buněčné membrány.Olivový olej působí jako tonikum a zpevněňuje a chrání pokožku před vnějšími vlivy.

 

 
 

PALMOVÝ OLEJ

 

- má dobrou čistící vlastnost

 

SLUNEČNICOVÝ OLEJ

 

 - dobře se vstřebává do pokožky, udržuje vlhkost jako olivový. Obsahuje vitamín    E , antioxidanty, je bohatý na esenciální mastné kyseliny, pomáhá hydratovat a regenerovat.

 

 

NEEM OLEJ     -   (NIMBOVÝ OLEJ)

 

Neem olej je pravděpodobně nejlepší produkt v současné době k dispozici na léčbu psoriázy.  Hydratuje a chrání pokožku a zároveň pomáhá k léčbě jiných zranění. Je vhodný pro suchou, šupinatou, nebo podrážděnou pokožku.

Experimenty ukázaly, že u pacientů s psoriázou kombinovaná léčba  extrakt z listů a olej ze semen , byly dosaženy výsledky srovnatelné s výsledky získanými s použitím kortizonu.

Olej NEEM je známý z ajurvédské medicíně jako ,,TEN, KDO LÉČÍ VŠECHNY NEMOCI,, je uznávaný pro své silné antiseptické vlastnosti. Zmírňuje svědění a bolest, pomáhá při zánětech.

- obsahuje speciální složky, jako nimbin, nimbidin, nimbidol, gedunin, sodium nimbinate, quercetin, salannin a azadirachtin, které mají jedinečné účinky na pokožku
- má vysoký obsah mastných kyselin, které svým účinkem zjemňují a zvlhčují pokožku (kyselina olejová 52,8%, stearová 21,4%, palmitová 2,6%, linoleová 2,1% a různé nižší mastné kyseliny)
- obsahuje vitamin E a esenciální amino kyseliny
- má antivirové, antibakteriální a protiplísňové vlastnosti
- má zkrášlující účinky
- napomáhá hojení ran a vytváření kolagenových vláken
- originál nimbový olej má oříškovo - česnekovou vůni
- má vysokou teplotu tuhnutí (začíná tuhnout už při pokojové teplotě)

 

 

KAKAOVÉ MÁSLO - PŘÍRODNÍ - NEDEORIZOVANÉ

 

Lisováním rozdrcených kakaových bobů, resp. kakaové hmoty, vzniká kakaové máslo. Kakaové máslo se používá na zjemnění chuti čokolády při její výrobě. Navíc neobsahuje žádný cholesterol a obsahuje méně kalorií oproti běžně používaným tukům. 
Výhodou kakaového másla je jeho odolnost vůči vysokým teplotám (cca 200°C). 
Má velice jemnou čokoládovou chuť a vůni. 

Kakaové máslo lze použít na pečení, vaření a smažení (sladkých a slaných pokrmů). Kakaové máslo se používá i v kosmetice na velmi suchou pleť a různá kožní onemocnění. 

       

                                 

 

 

 

                                     

 

KAKAOVÉ MÁSLO - NATURÁLNÍ -  

 

 

                                                      

BAMBUCKÉ MÁSLO

 -

bohaté na vitamíny, hydratuje, vyživuje, regeneruje, protizánětlivé, chrání pleť před sluncem, má změkčující efekt, zabraňuje ztrátě vody, je vhodné na citlivou, podrážděnou pleť, vhodné pro děti,na lupénku a požkozenou kůži.

 • regeneruje suchou a poškozenou pokožku
 •  
 • zvláčňuje, zjemňuje a zklidňuje podrážděnou pokožku
 •  
 • pomáhá při ekzémech, lupence a akné
 •  
 • zvyšuje odolnost pokožky vůči infekcím
 •  
 • zlepšuje elasticitu pokožky, působí jako prevence strií
 •  
 • zmírňuje projevy stárnutí buněk
 •  
 • působí protizánětlivě, urychluje hojení drobných poranění
 •  
 • chrání pokožku před nepříznivými vlivy vnějšího prostředí
 •  

MANDLOVÝ OLEJ

 - je zejména bohatý na vitamíny, minerály a nenasycené masné kyseliny, vhodný prokaždý typ pleti, zejména na stárnoucí a suchou kůži se sklony k odlupování, svědění a praskání, nevyvolává alergické reakce, zklidňuje pokožku, dodává přirozenou hebkost a vláčnost, tlumí projevy lupénky, akné, ekzémy různého původu, aktivně proniká do podkoží, hydratuje a regeneruje, léčí spáleniny po opalování, zkliňuje dětskou pokožku.

 

MERUŇKOVÝ OLEJ-

 1. pěsticí pleťový a masážní olej, vhodný pro všechny typy pokožky. Hodí se k péči o jemnou, velmi citlivou pleť , je tím nejlepším pro dětskou pokožku, ..       


        2.  Je rychle vstřebáván pokožkou, vyživuje ji a zvláčňuje. Obsahuje provitamin A a významné procento kyseliny  linolové (25-30%). Má lehkou strukturu a je vhodný pro velmi suchou a citlivou pleť.

 

SÁDLO

 -...je poklad, říkavala moje babička.Výborné na hojení jizev, popraskané kůže (nejen paty) .Složením je nejbližší naší pokožce.Sádlo i hovězí lůj v mýdle mám velmi v oblibě, i když je v poslední době je zatracováno  . Vepřové sádlo má silnou schopnost vstřebávat všechny účinné rostlinné látky a pronikat s nimi do pokožky. Proto je velmi vhodné pro citlivou a problematickou pleť. Protože mám malou farmu, škvařím si sádlo sama ze svého chovu, taktéž i hovězí lůj. SÁDLO JE HYPOALERGENNÍ. Tyto mýdla doporučuji i pro děti. Pro vegetariány mám také velký výběr mýdel, jsou to všechna ostatní, které neobsahují sádlo a hovězí lůj.

 

HOVĚZÍ LŮJ

 

Nepodivovali jste se někdy nad tím, že u moderní péče o pleť se prodává zvlášť výrobek na obličej? Myslíme si, že je to výmluvné. Skrytým vzkazem je, že produkt na pleť je jemnější, což jaksi připouští drsnost ne tak přírodních ingrediencích v pleťovém mléce. Speciální výrobek není nutný, když je opravdu z přírody- což lůj je...

 

http://vyzivujicitradice.cz/2013/09/20/luj-na-krasnou-plet-i-na-hranolky/#&panel1-2  

 

                                        

 

 

 

 

TŘEZALKOVÝ OLEJ

Silice, které třezalkový olej obsahuje, jsou dezinfekční, svíravé, hojivé a zklidňující. Třezalkový olej se používá na oplachování otevřených ran, opařeniny, popáleniny a různé druhy hmyzího bodnutí. Pro rozmanitost účinků se hodí na veškeré dětské odřeniny, ale i na řezné a sečné rány, které fantasticky dezinfikuje, svírá a sceluje.

 • Pro citlivou a podrážděnou pokožku. Má výrazné protizánětlivé, zklidňující a desinfekční účinky

RAKYTNÍKOVÝ OLEJ - LIPOVÝ KVĚT- absolue

 • Lipový květ - vytváří na pokožce obrannou bariéru, vykazuje ohromné regenerační účinky, udržuje vodní a tukovou rovnováhu a okamžitě zklidňuje pokožku.Vůně je sladká, silná, a mírně pikantní. Vynikající pomocník při bolestech hlavy a migrénách. Lipový olej je také účinný při poruchách spánku, působí jako tonikum na nervovou soustavu, klidní pocity hněvu, rozrušení, pomáhá udržet mysl čistou a jasnou ...
 • Rakytník řešetlákový - rostlina s širokým spektrem léčivých účinků. Tento oranžový kosmetický zázrak v sobě obsahuje přírodní koncentrát karotenoidů, vitaminů a polynenasycené mastné kyseliny. Nesmírně bohatý komplex výživných látek plodů rakytníku chrání buněčné membrány buněk pleti od negativních vnějších vlivů.
 • má unikátní obranné, výživné a regenerační vlastnosti. Rakytníková kosmetika je určena pro zralou pleť, ale také pro pleť citlivou, suchou a náchylnou k alergii. Je vhodná také pro normální pleť. 
 • účinně vyživuje a hydratuje,
 • chrání  před vysušováním,
 • zajišťuje přirozenou rovnováhu,
 • zklidňuje podrážděnou pokožku.

Pravidelným používáním,  pleť získá zdravý vzhled a svěžest,  pleť vyhlazuje a tonizuje.

Lidoví léčitelé doporučují používat rakytník vnitřně i zevně proti vypadávání vlasů, kurdějím (avitaminóze) a anémii.

cenný rakytníkový olej, bohatý na vitamíny a nenasycené mastné kyseliny, podporují přirozenou látkovou výměnu v pokožce, pomáhají jí vytvářet vlastní ochranný film a účinně podporují její rovnováhu. Pokožka je po použití oleje vitální, viditelně odpočatá a na dotek hladká a jemná.

 

KUKUŘIČNÝ OLEJ 

- zabraňuje vzniku vrásek

 

 

OLEJ Z LÍSKOVÝCH OŘÍŠKŮ

 

- hydratační, ideální pro mastnou pleť - reguluje mazové žlázy, výživný, rychle proniká do pokožky, dobře redukuje celulitidu, s hroznovým olejem je dobrým spojencem proti akné.

Nejrozšířenější použití oleje z lískových oříšků je v kosmetice a při masážích těla. Pokožku vypíná a tonizuje, podporuje její prokrvení a napomáhá jí zachovat elasticitu. Je to ideální základní olej pro mastnou a smíšenou pleť a řeší i problémy s akné, je výborný pro citlivou pleť, protože ji vyživuje a regeneruje. Obecně je však vhodný pro všechny typy pokožky.  Má také výrazné hydratační schopnosti.  Po jeho aplikaci zůstává pokožka sametově matná. Uklidňuje, změkčuje, zjemňuje, regeneruje a udržuje přirozenou vlhkost pokožky.

 

HROZNOVÝ OLEJ

 - zlepšuje tvorbu kolagenu a elastinu, obsahuje proteiny, má zjemňující vlastnosti, působí proti volným radikálům.

 

 

Ricinový olej- 

 - regenerační a hojivé účinky, výborný na suchou, požkozenou a citlivou pokožku, podporuje hydrataci, promašťuje a váže vlhkost, zpomaluje tvorbu vrásek,

 Ricinový olej- LISOVANÝ ZA STUDENA - K jeho přednostem patří příznivý vliv na poškozenou pokožku, urychluje hojení, podporuje růst vlasů,  je užitečný pro regeneraci suché, citlivé a poškozené pokožky.  Účinně ji promašťuje  a  podporuje její hydrataci, váže v pokožce vlhkost.  Proto je ricinový olej zvlášť vhodný k ošetření suché,  citlivé či poškozené pokožky. Užívá se také užívá k regeneraci jizev nebo léčbě bradavic.

 

 

ARAŠÍDOVÝ OLEJ

 

 - má vysoký obsah tuku, výborný na suchou a šupinatou kůži.

 

ŘEPKOVÝ OLEJ 

 

 

 

MUMIO              

Certifikáty: SZÚ a MZČR - HEM-350-13.7.04-13880/3

 

Očištěné od příměsí má Mumio černou barvu, na povrchu je lesklé. Konzistencí se podobná asfaltu. Téměř okamžitě se rozpouští i tělesným teplem (na dlani). 

 

 

Skládá se z 26 stopových prvků, 10 oxidů kovů, 6 aminokyselin, steroidů*), fosfolipidů, řady vitamínů, éterických olejů a dalších biologicky aktivních látek.

 

Slovo mumio doslova znamená "chránící tělo před nemocemi", "tělo uchovávající". V oblastech, kde se rozkládala perská říše, je pojem mumdodnes používán pro označení růstu. 

 

 

 

MUMIO 

Čisté Mumio - detail

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kdy Mumio pomáhá:

 • Mumio pomáhá při hojení zlomenin, vykloubenin, pohmožděnin a natažení vazů,
 • při kožních onemocněních a popáleninách,
 • při nemocech obvodového nervstva, především zánětech nervů,
 • Mumio pomáhá při nemocech oběhového ústrojí,
 • při otravách a nechutenství,
 • při onemocnění horních cest dýchacích (např. chronické nemoci, rýma kašel angína) a tuberkulóze,
 • při velké fyzické zátěži,
 • Mumio pomáhá při bakteriálních a virových infekcích,
 • při užívání chemických léků, ozařování a chemoterapii,
 • při parodontóze,
 • při únavě,
 • Mumio pomáhá při potřebě zvýšit tělesný a duševní výkon,
 • obnovuje proces krvetvorby,
 • zlepšuje krevní oběh a posiluje srdce,
 • snižuje svědění po bodnutí hmyzem,
 • Mumio zmírňuje bolest zubů,
 • posiluje křehké kosti.

Produkt Mumio obsahuje:

 • Aminokyseliny - zvyšují odolnost organismu při zátěži. Doporučují se při oslabení po těžkých chorobách. Jsou nezbytnou složkou výživy pro vrcholové sportovce, posilují srdeční sval.
 • Včelí jed - posiluje nervový, imunitní, hormonální a oběhový systém. Doporučuje se zvláště při častých vykloubeninách, zánětech kloubů, artritidě, kornatění tepen, zánětech nervů a neuralgiích. Včelí jed obsažený v mumiu nevyvolává alergické reakce a lze ho podávat rovněž těhotným ženám a to díky skutečnosti, že nepochází přímo z včelího žihadla, ale byl vhodně transformován v průběhu přírodního procesu.
 • Éterické oleje - přírodní extrakty horských bylin, které obsahují organické kyseliny mající antiseptické vlastnosti. Regulují látkovou výměnu, pozitivně ovlivňují trávící proces.
 • Složení: 200 mg mumio, stearan hořečnatý, hydroxypropylmethylcelulóza

Shrnutí – Mumio je jen jedno, rozhodující je jeho čistota při zachování výše popsaných vlastností a této čistotě odpovídá i jeho cena. Existují i Mumia (na českém trhu je není možné koupit, prostě se k nám nevozí), jejichž cena se pohybuje vysoko nad hranicí 100 Kč za jednu tabletu, nicméně jeho účinky jsou – extrémní.

 

Léčivých vlastností mumia si poprvé všimli lovci, když zraněná zvěř vyhledávala a olizovala přírodní sedimenty mumia v horách a velice rychle se uzdravovala. Mnoho výzkumů mumia bylo provedeno v bývalém SSSR, včetně rozsáhlých klinických experimentů. Většina spolehlivých informací o mumiu pochází z ruských zdrojů.

Ajurvédské medicíně je mumio známé také jako šiladžit: „Významnou rasajánou je šiladžit. (…) je-li přípravek užíván pravidelně, pak má posilující a omlazující účinek, ovšem také upevňuje zdraví a léčí...“

 

Hojivé a povzbuzující vlastnosti mumia se cení již mnoho staletí v zemích Středního východu a Indii. Odedávna je mumio široce využíváno při léčení mnoha nemocí a zranění, а taktéž při povzbuzení sexuálních funkcí – léčení mužské i ženské neplodnosti, zvýšení potence.

Moudrost východních národů praví: „Pouze mumio chrání před smrtí!“ V Tibetu ho nazývají »králem léčiv«. První psané zmínky o mumiu pocházejí ze zápisků arabského lékaře, přírodovědce a  filozofa Avicenny z 11. století, který popisuje vysokou účinnost balzámu zejména při hojení zlomenin a zlepšování celkového zdravotního stavu. 

 

Působení není jednostranné
Příznivci mumio považují za nejlepší adaptogen – rostlinný produkt zvyšující odolnost organismu proti stresovým situacím, jako je zranění, úzkost nebo tělesná únava. Mumio má být přírodní biostimulátor, antiseptický, silně posilující imunitní systém. Zabraňuje rozvoji osteoporózy. Doplňuje hladinu minerálních látek. Stimuluje rezervy organismu, chrání ho před působením toxických a radioaktivních látek.

 

Mumio léčí přes 200 nemocí
Významní panovníci měli dvorní lékaře, kteří léčili pomocí mumia. Dováželo se hojně z Číny, Indie nebo Mongolska. Kdo měl mumio, dbal, aby ho nikdo nenašel. Ve filmu o Angelice se mumio považuje za nejdražší skvost. Mumio je produkt, který vzniká horotvornou činností při sopečných výbuších. Láva, která probublává přes ropu, vytváří jakýsi asfalt. Při velmi vysokých teplotách vzniká látka, která má zvláštní zápach a chuť. Pro svou vzácnost se často nahrazuje – podvodníci připravují náhražky, které nejsou účinné. Mumio musí mít certifikát. Nejlepší mumio pochází z Altaje, tedy z Kyrgyzstánu. Pozná se podle zvláštní chuti, specifického zápachu a podle toho, že se v ruce rozpouští.
Mumio má velice široké působení. V mojí knize popisuji 220 způsobů léčení různých chorob pomocí mumia. Jde o velice účinný adaptogen, který předčí i ženšen. Dá se totiž použít na jakékoli onemocnění.

 

 

KONOPÍ-

 

Působení konopí

Konopí vzhledem ke svým energetickým schopnostem, antibakteriálním vlastnostem a regenerační síle je nenahraditelné především při prevenci proti kožním chorobám a v případě poškození dokáže podpořit jejich přirozenou regeneraci. Přirozeně obsažené antioxidační látky bojují proti destruktivním volným radikálům poškozujícím lidský organizmus. Existuje podezření, že volné radikály jsou příčinou vzniku mnoha zdravotních problémů, včetně některých druhů rakoviny a podílejí se na procesu stárnutí.

Konopná funkce

Přirozené protizánětlivé a antimikrobiální účinky kombinované s výživnými prvky podporují růst buněk a tím i následnou přirozenou regeneraci. Tato vlastnost je vynikající nejen pro osoby s vážnými zdravotními problémy, protože zajišťuje, že po použití je pokožka vláčná a optimálně fungující. To je způsobeno dokonalým poměrem konopných vitagenů a kombinací doprovodných látek. Zkrátka konopí je vynikající ochránce před škodlivými vnějšími vlivy např. před působením volných radikálů a znamenitý hospodář s vodou. 

 • efektivně pomáhá při léčbě akné a různých vyrážek,
 • zlepšuje normální funkce kůže,
 • má omlazující účinek, působí proti vráskám,
 • je vhodný i pro muže na alergické reakce po holení,
 • zlepšuje pružnost pokožky, je účinný na celulitidu a strie,
 • osvědčil se také při léčbě solární, plenkové a seboroické dermatitidy,
 • regeneruje i velmi popraskanou, ztvrdlou kůži,
 • pomáhá proti různým ekzémům a svědění či pálení kůže,
 • doporučuje se také po opalování.

 

PROPOLIS

 
 
Propolis seškrábaný z vnitřních částí úlu.

Propolis (méně často dlužsmoluňkavčelí tmel) je pryskyřičná látka příjemné aromatické vůně. Je produktem stavební činnosti včely medonosné ve včelstvu. Nabývá různých barevných odstínů od zelenožluté až k temně hnědé podle stáří a původu.

 

Propolis je alergotropní látka a lidé, kteří jsou na něj alergičtí, ho nemohou používat. Před použitím propolisu proto proveďte test na snášenlivost.  Pokud se vyskytne alergie, propolis nepoužívejte.

Propolis je velmi účinný i v malých dávkách a koncentracích.

Jen ojediněle může vzniknout alergie na propolis i u původně nealergických osob.

ZDROJ:WIKIPEDIE 

 

ÚČINKY PROPOLISU

Přírodní antibiotikum. Syntetická antibiotika s sebou nesou vedlejší účinky. Propolis, jako přírodní antibiotikum, nemá takové vedlejší účinky. Propolis se ukázal být účinný také v boji proti bakteriálním kmenům, které jsou rezistentní proti syntetickým antibiotikům.
Propolis tak lze velmi dobře kombinovat s chemickými antibiotiky, tím se velice zvýší terapeutická účinnost.

Propolis působí na řadu virových kmenů, zejména chřipkových. 

Tlumí citlivost a bolestivost.

Je významným imunostimulátorem, povzbuzuje činnost vlastního obranného systému.

Působí antitoxicky, takže ruší účinky některých jedů a bakteriálních toxinů.

Zastavuje růst plísní a ničí je.

Podporuje hojení ran a působí protizánětlivě.

Má antioxidační vlastnosti a tlumí účinky škodlivého záření na organismus.
---ZDROJ:LAVANDA.CZ 

-

BANÁN

 

je jedním z nejvýživnějších a nejléčivějších plodů naší planety, má vyživovací vlastnosti, obsahuje vitamíny A, B, C, hořčík, vápník, železo, zinek, draslík.Ovocné kyseliny posilují pleť,kterou nedráždí, ale zjemní, vyhladí a dodají chybějící látky. Banán obsahuje tři přírodní cukry sacharozu, fruktozu, glukozu společně s vlákninou

 

VČELÍ VOSK

 

- bohatý navitamín A, zvláčňuje pokožku, velmi hydratační, výborný na suchou a popraskanou kůži.

 

MED

 

 - vyživuje, hydratuje, antibakteriální, tonizující vlastnosti, působí jako dezinfekční prostředek ,antioxidant, regeneruje suchou a povadlou kůži, podporuje hojení a léčbu akné, ideální pro citlivou pokožku.

 

MED - je jednou z nejsilnějších přírodních hydratačních látek, obsahuje inhibin, který působí proti růstu baktérií a činí z medu významné antiseptikum, používá se ke zklidnění popálenin a odřenin, obsahuje minerály, vitamíny B, C, D, E, a flavonoidy, které nás chrání před volnými radikály, změkčuje a vyhlazuje drsnou a popraskanou  pokožku, vyhladí vrásky a zpevní pleť, med je přírodní lék, výborný pomocník proti akné.
 
 
 
CYPŘIŠ - esenciální olej
-snižuje potivost, normalizují fungování mazových žláz pokožky hlavy a předcházi vypadávání vlasů.

Pomáhá při nachlazení, chřipce, kašli.

Nevhodný při vysokém tlaku, astmatu a epilepsiiVíce zde:http://www.manipura.cz/products/cypris/- nevhodný při vysokém krevním tlaku a pro epileptiky.

- Cypřišová silice se používá k inhalaci do aromalamp inhalacím při stresu, úzkosti, bronchitidě a astma.

                Nevhodný při vysokém krevním tlaku a pro epileptiky.

- na masáže při celulitidě, svalovém napětí, bolestech, křečích, při revmatismu a artritidě.

- na problematickou, mastnou, zralou pleť a akné. Ke koupeli lze použít při hemoroidech

Pomáhá při nachlazení, chřipce, kašli.

Nevhodný při vysokém tlaku, astmatu a epilepsiiVíce zde:http://www.manipura.cz/products/cypris/

Pomáhá při nachlazení, chřipce, kašli.

Nevhodný při vysokém tlaku, astmatu a epilepsiiVíce zde:http://www.manipura.cz/products/cypris/

- k intimní hygieně

- účinky ne duši (aromaterapie): uklidňuje, posiluje nervy-nervové napětí,  strach , nerozhodnost, bojácnost,        propůjčuje bystrost a rozhodnost,

Účinky na duši: uklidňuje, posiluje nervy.Cupressus sempervirens

 • Použití: strach, nerozhodnost, bojácnost, nervové napětí, propůjčuje bystrost a rozhodnost.


Více zde:http://www.oleje-esencialni.cz/esencialni-oleje/esencialni-oleje/cypris-stalezeleny/
Použití: strach, nerozhodnost, bojácnost, nervové napětí, propůjčuje bystrost a rozhodnost

Více zde:
http://www.oleje-esencialni.cz/esencialni-oleje/esencialni-oleje/cypris-stalezeleny/

Účinky na duši: uklidňuje, posiluje nervy.Cupressus sempervirens

 • Použití: strach, nerozhodnost, bojácnost, nervové napětí, propůjčuje bystrost a rozhodnost.


Více zde:http://www.oleje-esencialni.cz/esencialni-oleje/esencialni-oleje/cypris-stalezeleny/

 

 

MÁTA KADEŘAVÁ

 

Esenciální oleje máty mají antiseptické, antibakteriální a antifungicidní (proti kvasinkám a plísním) vlastnosti.

Máta kadeřavá má povzbuzující účinky, osvěžuje a podporuje koncentraci.

 • pozitivně ovlivňuje mozkovou činnost a duševní kondici
 • uvolňuje hleny, je vhodná při nachlazení, při rýmě
 • mírní bolesti hlavy

 

MATEŘÍDOUŠKA

Je to drobná, silně vonná, keříčkovitá bylina, může růst v trsech. Lodyhy jsou načervenalé, listy jsou přisedlé až krátce řapíkaté, lysé. Rostlinka kvete od května do srpna či září, květy jsou oboupohlavné, krátce stopkaté, se srostlými obaly.

Nať mateřídoušky obsahuje četné silice (thymol, karvakrol, linalol), hořčiny, třísloviny a flavonoidy. Složení silice je závislé na druhu i místě původu, přičemž rostliny z chladnějších poloh mají jejich obsah nižší.

 • Obklady na zánětlivá onemocnění pokožky
 • Přísada do koupele: posilující koupele, při revmatismu, svalových bolestech
 • Při žaludečních kolikách a nadýmání
 • Podpora imunitního systému organizmu
 • Uklidňující účinky
 • Inhalace: mírnění dráždivého kašle, při zánětech dutin, k uvolnění hlenů
 • Při poruchách trávení: řešení plynatosti a kolik, ke zvýšení vylučování žaludečních šťáv, protiprůjmový prostředek
 • Kosmetické využití: ošetřování mastné, zánětlivé pleti, při akné, izolovaná silice součástí mastí prokrvujících pokožku
 • Využití v kuchyni: při přípravě nádivek, omáček, masa
 • Při nespavosti, bolestech hlavy, závratích, nervových slabostech

       Mateřídouška se využívá nejen v kuchyni, ale také jako lék a v kosmetice.

 • v kosmetice – bývá součástí přísad do koupele, zubních past, krémů, pleťových vod, šamponů,mýdel dokonce i parfémů

 •  

 • Mateřídouška – „divoká sestra tymiánu“. Mateřídouška není nic jiného než divoký tymián nebo polní tymián a v kuchyni se také jako tymián používá. Její trošku jemnější chuť se výborně hodí k lehkým letním pokrmům, jako jsou saláty, ryby a kuře

 •  ÉTERICKÝ OLEJ - Vhodný na plet mastnou, zánětlivou a se sklonem k akné. Je vhodný do přípravků pro ústní hygienu.

 • Upozornění
  Nepoužívat v těhotenství, v době kojení a při epilepsii, opatrně při vysokém krevním tlaku a u dětí. Vzhledem k silně prokrvujícím a potenciálně dráždivým účinkům je nutné používat tento olej v minimální koncentraci.


   

 • Vhodný na plet mastnou, zánětlivou a se sklonem k akné. Je vhodný do přípravků pro ústní hygienu.
   

 • Mateřídouška se užívá v kosmetice jako přísada do bylinných krémů a pleťových vod pro citlivou mastnou pleť s komedony, rozšířenými póry a se sklonem k dorobným zánětům a do přípravků určených pro mastné vlasy.

Mateřídouška

má antimikrobiální a antimykotické účinky, působí při zánětlivých a hnisajících procesech kůže , defektů kůže,  při revmatických potížích. Lze ji používat do koupele pro děti.

sirup

Navlhčenou čerstvou nať mateřídoušky s kvítky prosypte třtinovým cukrem. Pak směs silně stlačte a sklenici umístěte asi tak na tři týdny na slunce. Poté ze směsi slijte tekutinu a zbylou hmotu propláchněte ve vodě, kterou pak přilijte do sirupu. Tekutinu odpařujte na slabém ohni, v žádném případě nevařte. Sirup nemá být příliš řídký, ale ani tuhý, proto jej radši nechte průběžně vychladnout, abyste zkusili jeho tuhost, popřípadě pokračujte. Sirup užíváme 2 – 3× denně při prochladnutí.

 

ESENCIÁLNÍ OLEJE

 

 
Chrpa
 Chrpa (INCI: Centaurea cyanus) uklidňující a tonizační účinky. Je vhodná pro děti.


 
Neroli
Také známý jako Orange Blossom, Neroli ( INCI: Citrus Aurantium) Je  jemné i pro nejcitlivější kůže, ale má poměrně silnou vůni, která může být trochu nesnesitelná. Z nějakého důvodu je zvláště populární mezi muži. Neroli je regenerační a osvěžující pro pokožku.

 
 
Šalvěj
  (INCI: Salivia Officinialis)   nabízí následující vlastnosti: čištění, vyvažování a deoderizing. 

Vůně dává smysl
Kromě skvělých  příznivých vlastností,   mají charakteristickou vůni.  Chrpa má mírnější, jemnější vůni s lehce zemitým podtónem, zatímco neroli má sladkost , které připomíná letní teplo, ale kombinací těchto 3  perfektní kombinace sladkosti a svěžesti- to je jaro v láhvi.

 

 

 

 

 

 

 

                                                          

    . Lipový květ - absolue -esenciální olej-

vytváří na pokožce obrannou 

             bariéru, vykazuje ohromné regenerační účinky, udržuje vodní a tukovou rovnováhu a okamžitě zklidňuje                    pokožku.Vůně je sladká, silná, a mírně pikantní. Vynikající pomocník při bolestech hlavy a migrénách. Lipový              olej je také účinný při poruchách spánku, působí jako tonikum na nervovou soustavu, klidní pocity hněvu,                  rozrušení, pomáhá udržet mysl čistou a jasnou ...

 

 

 

 

 • Palmarosa -antibakteriální

  - pomáhá při střevních infekcích vyvolaných bakteriemi
  - pomáhá při nechutenství a podporuje trávení
  - vynikající při péči o pleť: - hydratuje, reguluje tvorbu kožního mazu a podporuje regeneraci buněk
  - antiseptický - pomáhá při akné, kožních infekcích
  - vyhlazuje vrásky a tonizuje unavenou pokožku při dlouhodobém používání

 •  

 • Geránium
 • Používá se při zánětech v zažívacím, dýchacím, močovém, rozmnožovacím a nervovém systému, účinný při potížích v přechodu (návaly, nespavost, nadměrné pocení), na ekzémy a suchou pokožku, vhodné pro workoholiky - zklidňuje při stresu a přepracovanosti.

Pomerančový esenciální olej

Pomeranč v kosmetice především přidává svěží a lahodnou citrusovou vůni, která dodává pozitivní náladu, nicméně pomerančový olej nám může i skutečně dodat na kráse. Obsahuje totiž velké množství prospěšného vitamínu C, který pomáhá bojovat s mnoha vlasovými i kožními problémy (lupy, akné, široké póry). Působí jako tonikum, má antibakteriální a zklidňující účinky. Dále také pomáhá hydratovat pokožku a používá se do přípravků na prevenci vrásek

 

 

 

AVOKÁDO
 

Avokádo má mnoho prospěšných vlastností pro tělo, jeden z nejuznávanějších, je regulace cholesterolu.
 
Skládá se z 2-10% nezmýdelnitelných látek, avokádový olej máregenerační a restrukturalizační schpnosti a stimuluje pokožku.

 

Avokádo nebo Olej z avokáda je hustý olej , proniká hluboko do pokožky a  velmi rychle se vstřebává . Je vhodný pro všechny typy pleti .
 
Je podobný složením pokožce. Je široce používán pro Péči o suchou pokožku , šupinatou astárnoucí . Velmi kompletní na vitamíny A, B, C, D, E, H, K, PP.
 

 

 

MĚSÍČEK

 

 - zabraňuje zánětům, podporuje hojení ran, antiseptikum, léčba ekzémů, obsahuje karotenoidy, obsahuje kyselinu saliciovou.

 

MRKEV

 - obsahuje beta - karoten, pro - vitamíny, vitamíny -  A, B, C, D, E , na suchou a citlivou kůži, zabraňuje stárnutí kůže, pomáhá předcházet tvorbě vrásek, tonizující, změkčující.

 

OKURKA

- má čistící schopnosti, vyhlazuje má mírný stahující účinek
-zabraňuje dehydratacipleti a současně regeneruje- Působí hojivě a posiluje tkáň, pročišťuje a zklidňuje, osvěžuje a tonizuje

- dobře ošetřuje i mastnou pokožku 

 

CO UMÍ OKURKY:

- hojí spálenou pokožku od sluníčka

- pomáhají při bolestech hlavy a pálení očí

 

- zabíjí baktérie ve střevech-enzym erepsin, štěpí bílkoviny

- prospívá pleti- vitamín E, chrání buňky před volnými radikály

- slupka obsahuje antioxidanty a protein peroxidázu, který, působí jako antioxidant 

 

 

 

 

 

 

 OLEJ Z LÍSKOVÝCH OŘÍŠKŮ

 - hydratační, ideální pro mastnou pleť - reguluje mazové žlázy, výživný, rychle proniká do pokožky, dobře redukuje celulitidu, s hroznovým olejem je dobrým spojencem proti akné.

Nejrozšířenější použití oleje z lískových oříšků je v kosmetice a při masážích těla. Pokožku vypíná a tonizuje, podporuje její prokrvení a napomáhá jí zachovat elasticitu. Je to ideální základní olej pro mastnou a smíšenou pleť a řeší i problémy s akné, je výborný pro citlivou pleť, protože ji vyživuje a regeneruje. Obecně je však vhodný pro všechny typy pokožky.  Má také výrazné hydratační schopnosti.  Po jeho aplikaci zůstává pokožka sametově matná. Uklidňuje, změkčuje, zjemňuje, regeneruje a udržuje přirozenou vlhkost pokožky.

 

 

 TYMIÁNOVÝ esenciální olej   

Léčivá síla tymiánu čistí, chladí a osvěžuje pokožku. Spolu s dalšími účinnými látkami působí při nežádoucím překrvení a zčervenání pokožky. Zpomaluje průtok krve cévami a podporuje lymfatickou cirkulaci. Tymián je jedno z nejsilnějších rostlinných antibiotik,má antiseptické a desinfekční účinky. 

 

LESNÍ JAHODY A LISTY

 Mají blahodárné účinky na naši pleť. Jahody jsou totiž bohaté na alfa-hydroxy kyselinu, která je využívána pro redukci viditelnosti vrásek a drobných pigmentových skvrn. Napomáhá také regenerovat pokožku spálenou sluncem, efektivně léčí akné a bělí kůži.

 

RÝŽOVÝ OLEJ-A RÝŽE

 - má zvláčňující vlastnosti, snadno se vstřebává, vhodná pro děti, pro citlivou pokožku, předchází akné, pupínkům, ekzémům, obsahuje vitamín E ,je účinější než lanolín.

 

OVES

 - výborný na suchou, citlivou, požkozenou a šupinatou kůži, uklidňuje svědění, změkčuje, regeneruje, uklidňuje zarudnutí,hydratuje, předchází ztrátě vody z kůže, výborný na atopickou dermatidu, absorbuje nečistoty.

- přidává se dětem s ekzémem a svěděním do koupele

- má blahodárné účinky na podrážděnou pokožku

- pomáhá přivýskytu alergií nebo pupínků

- příznivě působí především díky vysokému obsahu betaglukanu, který stimuluje tvorbu kolagenu a elastanu v pokožce

- podporuje buněčnou imunitu a chrání pokožku

- obsahuje velké množství zinku, který působí proti ekzémům a jiným kožním onemocněním

- nechybí vitamíny a minerály

- výborný léčebný  prostředek na atopii a lupénku

-účinky ovsa na pleť jsou závratné a nenapodobitelné

-je dokázáno, že dlouhodobým používáním je pokožka znetelně jemnější, odolnější a pomaleji stárne

 

V naší mýdlárně je ovesné mýdlo stálý produkt ve všech variantách:

 

- BEZ BARVY A VŮNĚ - pro citlivé pokožky

 

- PARFEMOVANÉ

 

- SE SÁDLEM - jsem zastáncem této živočišné složky v mýdle, v kombinaci s rostlinnými oleji

 

 

 

LEVANDULE 

 

- relaxační, hydratační, nedoporučuje pro pokožku senzibilní na levanduli

 

-látky obsažené v levanduli ochraňují kůži před přílišným rozmnožením škodlivých mikroorganismů.

ošetření problematické pleti, např. pro léčbu akné nebo ekzému.

 

 
 ,, levandule je pohlazení pro neklidnou duši, levandule - cesta do snů.. je to úžasná bylina, která vás léčí už jen tím, že voní..,,
 

 

 

 

PIVO

 
 

 - omlazuje,vysoce hydratační,pomáhá předcházet tvorbě vrásek,vytváří krémovou pěnu,vhodné na suchou a smíšenou pokožku,

 

ČERNÉ UHLÍ 

regenerační, jemně pílingové, odstraňuje odumřelé buňky, zanechává pokožku extrémně jemnou, absorbuje přebytečný maz anečistoty, neutralizuje jedy a toxiny, přírodní barvení mýdla,

 

ZELENÝ JÍL

- absobuje tuk, vhodný pro masnou kůži náchylnou k akné, na celulitidu, čistí, desinfikuje póry, používá se jako podpůrná léčba ekzémů, lupenky, akné.

 

 

 

BÍLÝ JÍL

 Je hypoalergenní a vhodný i pro citlivou pokožku dětí. Má zklidňující a regenerační účinky a pomáhá odstranit toxiny a nečistoty z pleti. Jíl je přirozeně bohatý na soli a minerály a je znám a používán pro své terapeutické účinky již po staletí.Kaolín se často používá i v kosmetice, především v čistících pleťových maskách a dalších přípravcích, protože dokáže velmi efektivně redukovat kožní maz a pleť zbavit jakýchkoliv nečistot. Bílý jíl totiž absorbuje jak nečistoty, tak i toxiny a další škodlivé látky, které ulpí na naší pleti. Díky tomu pleť čistí od špíny, smogu, nadměrné mastnoty, kaolín vyčistí póry do hloubky.

 

Kaolín můžete použít pro každý typ pleti.

 

 

RŮŽOVÝ JÍL 

-  obsahuje hořčík a zinek, blahodárně působí i na plet aknózní, používá se na pleť normální až citlivou ,zlepšuje tvorbu kolagenových vláken v pokožce, zvláčňuje a navrací jas, absorbuje toxiny, čistí pleť do hloubky, pletˇje jemná  hydratovaná a vyčištěná. 

 

SPIRULINA

-je přirozeně bohatá na aminokyseliny a vitamíny. Pomáhá chránit a obnovovat kolagen, tedy zabraňuje tvorbě vrásek.

 

 

KÁVA

- má detoxikační účinky, jemný, přírodní píling, odstraňuje zápach z ryb, česneku a cibule,

 

SŮL-SOLNÉ MÝDLO

 

 -  vhodné pro smíšenou , mastnou a normální pleť, absorbuje přebytečnou masnotu, léčí akné

 

KAKAO-ČOKOLÁDA

 

 -  regeneruje, revitalizuje, změkčuje pokožku, zabraňuje vzniku vrásek, velmi hydratační a výživné, eliminuje celulitidu, výborné pro zralou pleť,

 

MÁK

 

 - přírodní, jemný píling, odstraňuje odumřelé buňky, zanechává pokožku jemnou a zářící,

 

 

 

 

                    

 

      12  NEJHORŠÍCH  TOXINŮ

 

- BHA, BHT, PARFEM, PEG, DEA, DIBUTIL PHTALATE,  FORMALDEHYDE,  PARABENS, PETROLATUM, SODIUM LAURERH SULFATE, SILOXANES, TRICLOSAN

napsala jsem to , jak je psáno na etiketách v obchodě, na výrobcích denní potřeby - stačí si to přečíst.